5 lutego 2015

Jak nauczyć psa APORTU?

CZĘŚĆ I - nauka wymiany zabawek

Jak nauczyć psa przynosić zabawki?

Krok 1 - uczymy psa wymiany zabawek

Będziecie potrzebować do tego 2 identycznych zabawek (bardzo dobrze sprawdzają się tutaj szarpaki). Celem jest to, aby pies bawił się zabawką, którą my mu zaproponujemy. 

1) W jednej ręce mamy jednego szarpaka, w drugiej drugiego. 
2) Pierwszy szarpak wprowadzamy w ruch, tak, aby nasz pies się nim zainteresował (np. poprzez szybkie ciąganie zabawki po ziemi). Gdy pies chwyci zabawkę chwilę się szarpiemy.
3) Przestajemy poruszać pierwszym szarpakiem i wprowadzamy w ruch szarpak drugi, dążąc do tego, aby pies zmienił zabawkę, chwycił szarpaka z drugiej ręki. Później również się z psem chwilę szarpiemy.
4) Taką wymianę w czasie sesji robimy kilka razy. Pamiętajcie, aby psiaków nie znudzić! Zabawa musi się skończyć wtedy, gdy Twój pies ma jeszcze chęci do dalszej zabawy.
5) Warto do takiej wymiany wprowadzić dwie komendy: ŁAP, gdy pies ma chwycić zabawkę i PUŚĆ, gdy pies ma 'wypluć' zabawkę. Te komendy przydadzą się w dalszej pracy z psem.

Krok 2 - nauka aportu - już niedługo na naszej stronie...Szarpaki do nauki aportu metodą wymiany zabawek warto kupować parami.
Dostępne również 'od ręki' - w zakładce "Kup teraz!" (numery 3, 4, 7)

2 komentarze:

  1. Czy psom robi różnice to jakiego koloru jest sznurek?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie spotkaliśmy się jeszcze z tym, aby psy preferowały jakieś konkretne kolory szarpaków ;) Wiadomo jednak, że widzą jedne kolory lepiej, a inne gorzej.

      Usuń